Reklama

Reklama

​Sanok zorganizuje międzynarodowe zawody łyżwiarskie

​Sanok i Singapur jako jedyne na świecie, zostały wybrane na miejsce międzynarodowych obozów i zawodów w łyżwiarstwie szybkim dla państw, które są nowicjuszami w tej dyscyplinie. Obóz ten - ISU World Development Trophy 2013 odbędzie się po raz pierwszy w świecie i będzie finansowany w całości przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.

Od 8 do 13 stycznia 2013 r. Sanok będzie gościł przedstawicieli takich państw, jak: Armenia, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Danie, Estonia, Finlandia, Grecja, Izrael, Litwa, Luksemburg, Czarnogóra, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Szwajcaria. Singapur zgromadzi zaś sportowców z Ameryki Południowej i Azji.

Organizatorami sanockiej części przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku, Podkarpacki Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa oraz Miasto Sanok.

- Celem tego obozu jest uaktywnienie państw - nowicjuszy w łyżwiarstwie, w których te tradycje dopiero się rodzą. Chcemy podzielić się z nimi naszymi doświadczeniami, bo przecież Sanok jest ośrodkiem, z którego wywodzi się wielu dobrych, utytułowanych łyżwiarzy, a przez to zachęcić do rozwijania dyscyplin łyżwiarskich w ich krajach - mówi Romuald Kaszubowicz, prezes POZŁSiW.

Reklama

W Sanoku międzynarodowy obóz łyżwiarski, zakończony zawodami - 12 stycznia - odbędzie się na torze lodowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Nasze miasto otrzymało organizację tej imprezy ze względu na bazę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wysokie oceny za organizację corocznych międzynarodowych zawodów z cyklu Danubia Open Series. Modernizowany przez nas tor lodowy i jego zaplecze pozwalają w jednym miejscu rozgrywać zawody różnych dyscyplin łyżwiarskich - mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR Sanok.

Powierzenie Sanokowi organizacji tego przedsięwzięcia to dobry prognostyk, gdyż organizatorzy zamierzają starać się o organizację Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim.

Pierwsza edycja ISU World Development Trophy 2013 jest "przymiarką" do zorganizowania w latach następnych Światowego Festiwalu Łyżwiarskiego obejmującego dyscypliny: łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe z udziałem ok. 700 uczestników.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy