Reklama

Reklama

Rosjanie tracą kolejną, prestiżową imprezę! Oto nowa lokalizacja

Jak poinformował amerykański dziennikarz, Philip Hersh, rosyjska edycja Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym, która planowana była w sezonie 2022/23 zostanie przeniesiona do Finlandii. Utrata prestiżowej imprezy, w dodatku w dyscyplinie, cieszącej się w Rosji wielką popularnością to dla tamtejszej propagandy spory cios.

Rosja to w łyżwiarstwie figurowym prawdziwa potęga. Dość powiedzieć, że podczas ostatnich igrzysk olimpijskich, w Pekinie zawodnicy i zawodniczki z tego kraju zdobyli łącznie aż sześć medali (w tym - dwa złote). Kiedy po agresji tego kraju na Ukrainę międzynarodowe władze wykluczyły przedstawicieli "Sbornej" z rywalizacji, spotkało się to w Moskwie z wielką rozpaczą.

Rosja traci kolejną imprezę

Na tym jednak nie koniec. Jak informuje Philip Hersh, planowana w sezonie 2022/23 w Rosji edycja Grand Prix zostanie przeniesiona do Finlandii. Oficjalnie ma to zostać ogłoszone 30 czerwca.

Reklama

W listopadzie ubiegłego roku zawody w Rosji zostały zdominowane przez przedstawicieli tego kraju. Wygrali oni rywalizację we wszystkich konkurencjach, poza zmaganiami solistów, gdzie górą był Gruzin, Moris Kwitiełaszwili.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL