Reklama

Reklama

Pucharu Świata w snowboardzie tuż przy polskiej granicy

W weekend 24-26 marca w Karkonoszach, w ośrodku Szpindlerowy Młyn odbędą się prestiżowe zawody "Audi Snow Jam" zaliczane do Pucharu Świata w snowboardzie.

Za oknem piękna pogoda, słońce, ciepło, zewsząd dopada na zieleń. Czy to oznacza, że mamy już schować narty i deski snowboardowe w garażu? Nic bardziej mylnego! Wcale nie musimy jechać tysiąca kilometrów i wydawać worka pieniędzy... Okazja czeka już w Karkonoszach, tuż za naszą granicą, w "zimowej stolicy Czech", która zachwyci niezwykłym urokiem górskiego kurortu, jakiego nie znajdziecie nigdzie w Polsce.

Zimowa stolica

Już sam wjazd do miasteczka potwierdza, że zbliżamy się do "górskiej stolicy Czech". Szeroka droga biegnie wzdłuż Łaby, która głęboką na kilkaset metrów doliną wije się, bystro spada po kamieniach, a miejscami prawie dotyka szosy. Porośnięte świerkami zbocza czasami rozszerzają się w małe kotlinki, w których w bajkowej scenerii leżą maleńkie osady z domkami, pokryte ciężkim białym puchem. W innych miejscach dolina zwęża się tak bardzo, że rzeka i szosa to prawie jedno, tworząc malownicze przełomy.

Reklama

W dodatku naprawdę jest tu gdzie pojeździć. Dwa główne tereny narciarskie to Svaty Petr i Medvedin, między którymi kursuje darmowy skibus. Na początek lepiej wybrać się na położony teren Svatý Petr bliżej centrum. Na początek najlepiej wjechać kanapą na Plan. Zaczynająca się tu trasa "Turystyczna" (nr 2) to piękny, prawie trzykilometrowy zjazd, wśród lasów, z widokami na miasteczko i jego górskie otoczenie. Potem można już pojechać na Hromovkę, gdzie trasy są nieco trudniejsze. A na deser czarne trasy slalomowe na stokach Stoha.

Medvedin jako teren narciarski jest nieco mniejszy, ale jako góra - wyższy i bardziej wymagający. Jest tu też jedna niebieska trasa, wiodąca głównie lekko nachyloną drogą stokową, ale piękniejsze są czerwone trasy wiodące równolegle do trasy kolejki krzesełkowej. W ogóle, wierzchołek Medvedina, przy pięknej pogodzie i dobrej widoczności, dostarcza wrażeń, jakich nie można doznać w żadnym innym ośrodku zimowym w Czechach.

Audi Snow Jam - FIS Snowboard World Cup 22-26 marca 2017

- To jedna z najlepszych snowboardowych imprez w Europie. W zeszłym roku przez weekend odwiedziło nas 10 000 fanów, którzy świetnie się bawili i przy okazji korzystali z uroków ośrodka - zachwala Rene Hrones z ośrodka w Szpindlerowym Młynie. - Dzięki kooperacji między czeskim związkiem snowboardowym, naszym ośrodkiem i partnerami biznesowymi udaje nam się przyciągnąć wielkie gwiazdy i stworzyć niezwykłe widowisko z finałowym konkursem tricków Big Air. - dodaje.

W tym roku na finał światowego pucharu freestyle w snowboardzie do Szpindlerowego Młyna przyjedzie 60 mężczyzn i 30 kobiet, którzy powalczą o nagrodą 1 200 000 KCz oraz punkty do kwalifikacji olimpijskich. - Zawody rozpoczynamy 22 marca a finał zaplanowany jest na 25 marca, w sobotę. To będzie wielkie show - przekonuje Czenek Jilek, dyrektor ośrodka.

Wstęp na zawody i imprezę jest bezpłatny, a przy okazji można zakupić skipass i pojeździć w ośrodku, bo warunki w Szpindlerowym Młynie znakomite. Zapraszamy serdecznie fanów sportu i dobrej zabawy z Polski."

Video z zeszłorocznej imprezy autorstwa kolektywu "Brudne Południe" znajdziecie tutaj.

Program finałowych zawodów Audi Snow Jam

Sobota 25.3.2017 Półfinały i Finały FIS Snowboard World Cup

Miejsce: Sv Petr/ SkiAreal Spindleruv Mlyn

Godz.  09:30 - 11:30 Półfinały kobiet i mężczyzn

13:00 - 15:20  Finał kobiet i mężczyzn

15:30  Dekoracja zwycięzców                                              

18:50 - 19:50 Snicker Best Trick (Big air)

Od 20.00  Snow Jam Party/ Live Music on stage

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama