Reklama

Reklama

PŚ w snowboardzie - Polacy na siódmym miejscu

Maciej Jodko i Mateusz Ligocki (obaj AZS AWF Katowice) zajęli siódme miejsce w drużynowym snowcrossie snowboardowych zawodów Pucharu Świata w austriackim Montafonie. Wygrali Amerykanie Hagen Kearney i Nate Holland, przed Włochami i Austriakami.

Snowcross drużynowy rozegrano w Europie w sobotę po raz pierwszy. Wystartowało 16 teamów, w każdym po dwie osoby z danego kraju.
- Zajęliśmy dobre siódme miejsce. Atakowałem piąte, ale Kanadyjczyk zamknął mnie przy tyczce na ostatnim zakręcie. Obróciło mnie. Na szczęście nie ominąłem tyczki - powiedział Ligocki.
W rywalizacji kobiet, przełożonej z powodu złych warunków pogodowych z piątku na sobotę, zwyciężyła triumfatorka Pucharu Świata w snowcrossie w ubiegłym sezonie i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w tej konkurencji z Turynu Kanadyjka Dominique Maltais. To jej ósma wygrana w karierze. Druga była Włoszka Raffaella Brutto, a trzecia Australijka Belle Brockhoff.
Jedyna Polka w stawce Zuzanna Smykała (AZS AWF Katowice), która wystartowała po rehabilitacji kontuzjowanego kolana, na bardzo trudnej trasie, miała upadek i nie dojechała do mety.

Wyniki zawodów PŚ w drużynowym snowcrossie mężczyzn:


 1. USA 2 (Hagen Kearney, Nate Holland)
 2. Włochy (Luca Matteoti, Omar Visintin)
 3. Austria (Alessandro Haemmerle, Markus Schairer)
..
 7. Polska (Maciej Jodko, Mateusz Ligocki)

Wyniki pierwszych indywidualnych zawodów PŚ w snowcrossie kobiet:


 1. Dominique Maltais (Kanada)
 2. Raffaella Brutto (Włochy)
 3. Belle Brockhoff (Australia)
...
    Zuzanna Smykała - nie ukończyła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne