Reklama

Reklama

PŚ w snowboardzie - Biela czwarta w slalomie, trofea dla Zogg i Kosira

Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Weronika Biela (AZS Zakopane) odniosła życiowy sukces zajmując w niemieckim Winterbergu czwarte miejsce w snowboardowych zawodach Pucharu Świata w slalomie równoległym. Wygrali Szwajcarka Julie Zogg i Słoweniec Zan Kosir.

Jak podkreśliła 23-letnia Biela, studentka dwóch kierunków krakowskiej uczelni - matematyki i fizyki, 14 marca 2015 roku na długo zapamięta. Po raz pierwszy w karierze znalazła się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata i to wtedy, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi (3,14 - najpopularniejsze rozwinięcie dziesiętne).

Reklama

- Nie jest łatwo godzić wysoki wyczyn sportowy z wysokim poziomem nauki. Jakoś to mi się udaje i dlatego jestem +podwójnie+ szczęśliwa. A jeszcze w nagrodę zostałam zakwalifikowana do programu Erasmus czyli międzynarodowej wymiany studentów. Przypadła mi Lublana i jadę już na Słowenię, ale na razie na zawody Pucharu Europy. Natomiast na uczelni w stolicy tego kraju będę po świętach wielkanocnych - powiedziała.

Biela zaznaczyła, że mimo bardzo późnego rozpoczęcia przygotowań do sezonu, z upływem czasu radziła sobie coraz lepiej. Niedawno zajęła 13. miejsce w Pucharze Świata w Moskwie.

- Wspierają mnie przede wszystkim rodzice - Elżbieta i Janusz, którzy są trenerami narciarstwa alpejskiego, a także szkoleniowcy klubowi i kadry: bracia Michał i Marcin Sitarzowie, Piotr Skowroński i Łukasz Hoły. Mamy już opracowany plan na kolejny sezon i do przodu. Cel - igrzyska olimpijskie w Korei Południowej - podkreśliła.

Jej matka, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem przyznała, że od dziecka starali się córkę zachęcać do uprawiania sportu.

- Najbliższe było nam narciarstwo i w nasze ślady, zwłaszcza męża, poszła córka. Jako juniorka zdobyła Puchar Polski, ale wtedy nie za bardzo kto miał się zajmować grupą młodych alpejek i Weronika spróbowała zjeżdżać na snowboardowej desce. Spodobało jej się i pięć lat temu zaczęła nową przygodę sportową - powiedziała Elżbieta Biela.

Po dziewięciu zawodach w slalomie i slalomie gigancie równoległym Kryształową Kulę Pucharu Świata 2014/2015 wywalczyli: zdobywczyni sześciu medali mistrzostw globu juniorów 22-letnia Zogg oraz 30-letni Kosir. Słoweniec, to aktualny wicemistrz świata. W ubiegłym roku w Soczi cieszył się z dwóch medali igrzysk olimpijskich - srebrnego i brązowego.

Wyniki zawodów Pucharu Świata w slalomie równoległym w Winterbergu:

    kobiety

 1. Hilde-Katrine Engeli (Norwegia)

 2. Selina Joerg (Niemcy)

 3. Alena Zawarzina (Rosja)

 4. Weronika Biela  (Polska)

...

21. Karolina Sztokfisz (Polska)

27. Aleksandra Król (Polska)

    mężczyźni

 1. Roland Fischnaller (Włochy)

 2. Benjamin Karl (Austria)

 3. Konstantyn Szypiłow (Rosja)

Końcowa klasyfikacja generalna PŚ w slalomie i slalomie gigancie równoległym:

    kobiety

 1. Julie Zogg (Szwajcaria)    4740 pkt

 2. Marion Kreiner (Austria)   4470

 3. Ester Ledecka (Czechy)     3900

...

26. Weronika Biela (Polska)     767

33. Aleksandra Król (Polska)    455

37. Karolina Sztokfisz (Polska) 285

    mężczyźni

 1. Zan Kosir (Słowenia)        6250 pkt

 2. Roland Fischnaller (Włochy) 4588

 3. Justin Reiter (USA)         3680

...

56. Oskar Kwiatkowski (Polska)    34,90

61. Tomasz Kowalczyk (Polska)     24 

Dowiedz się więcej na temat: snowboard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje