Reklama

Reklama

PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król 20. w slalomie gigancie

Mistrzyni globu Czeszka Ester Ledecka i Bułgar Radosław Jankow zwyciężyli w slalomie gigancie równoległym w pierwszych w tym sezonie snowboardowych zawodach Pucharu Świata we włoskiej Carezzie. Na 20. pozycji uplasowała się Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team Zakopane).

Weronika Biela (AZS Zakopane) zajęła 34. miejsce w gronie 41 zawodniczek. W rywalizacji 53 mężczyzn 29. był Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane).

20-letnia Ledecka, olimpijka zimowych igrzysk w Soczi (szósta w slalomie, siódma w gigancie), po raz szósty w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów, a czwarty raz na najwyższym stopniu stopniu. Pierwszy sukces odniosła w 2013 roku w tureckim mieście Erzurum, gdzie zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata juniorów w gigancie i slalomie równoległym.

Reklama

Największą niespodzianką sobotniej rywalizacji w Carezzie był jednak triumf 25-letniego Jankowa. Po raz pierwszy w historii Pucharu Świata zwycięstwo odniósł bułgarski snowboardzista.

"Nie powiem teraz wiele. Nie mogę uwierzyć w to, co się właśnie stało" - wykrztusił z siebie Jankow, dodając: "W porównaniu do ubiegłego sezonu, zmieniłem w przygotowaniach wiele rzeczy. Najważniejsze, że uporałem się z bólem w plecach".

Wyniki zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w Carezzie:

   kobiety

 1. Ester Ledecka (Czechy)   

 2. Ladina Jenny (Szwajcaria)

 3. Jekaterina Tudegeszewa (Rosja)

...

20. Aleksandra Król (Polska)

34. Weronika Biela (Polska)

   mężczyźni

 1. Radosław Jankow (Bułgaria)

 2. Andriej Sobolew (Rosja)

 3. Nevin Galmarini (Szwajcaria)

...

29. Oskar Kwiatkowski (Polska)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje