Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Pięciu Polaków w konkursie w Willingen

Pięciu naszych reprezentantów zobaczymy w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Kwalifikacje przebrnęli wszyscy nasi kadrowicze, a wygrał je Simon Ammann.

Z zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować najdalej skoczył Richard Freitag. Osiągnął 149 m, a więc tylko trzy metry mniej od rekordu skoczni. Kamil Stoch zepsuł swoją próbę (tylko 122,5 m).

Pierwszy barierę 140 m "złamał" David Zauner (140,5 m i 133,2 pkt). Austriak długo prowadził, lecz jego wynik o półtora metra poprawił ostatni z zawodników, którzy musieli walczyć w kwalifikacjach - Simon Ammann (136,3 pkt).

Bardzo dobrze spisał się Piotr Żyła. Zaliczył 136 m, choć zadania nie ułatwiał mu wiatr wiejący w plecy. Nota 126,4 pkt dała mu 5. pozycję.

Reklama

130 metrów w przypadku Macieja Kota przełożyło się na 116,2 pkt, dzięki czemu zajął 13. miejsce.

Krzysztof Miętus wylądował na 125 metrze. Nota 105,4 pkt była najwyższą spośród 20 zawodników, którzy jako pierwsi oddali swoje skoki. Ostatecznie zajął 22. pozycję.

Przed konkursami w Willingen do czwórki naszych skoczków startujących w poprzednich konkursach w Predazzo dołączył Tomasz Byrt. Osiągnął 118 m i nota 94,3 pkt pozwoliła mu zakwalifikować się do konkursu z 37. miejsca.

Lider Pucharu Świata Austriak Andreas Kofler osiągnął 135 m. Nie skakali kolejni dwaj zawodnicy w "generalce" - Gregor Schlierenzauer i Anders Bardal.

Zawody w Willingen rozpoczynają rozgrywaną po raz czwarty edycję cyklu FIS Team Tour na skoczniach niemieckich. W sumie odbędą się dwa konkursy drużynowe i trzy indywidualne - oprócz Willingen, w środę w Klingenthal oraz w sobotę i niedzielę w Oberstdorfie (loty).

Do punktów wywalczonych w konkursach drużynowych, doliczone będą punkty dwóch najlepszych zawodników w konkursach indywidualnych. W sezonie 2011 klasyfikację Team Tour, tak jak i rok wcześniej, wygrali Austriacy, a Polska zajęła czwartą pozycję. W 2009 roku triumfowali Norwegowie.

Program konkursów w Willingen:

sobota:

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela:

13.45 - seria próbna

14.45 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje