Reklama

Reklama

PŚ w short tracku - sześcioro Polaków wystąpi w Kanadzie i USA

Sześcioro reprezentantów Polski wystąpi w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Calgary (4-6 listopada) i Salt Lake City (11-13 listopada), rozpoczynających sezon 2016/17.

- W składzie znaleźli się: Oliwia Gawlica, Monika Grządkowska, Patrycja Markiewicz, Kamila Stormowska i Magdalena Warakomska oraz Michał Domański - poinformowała trenerka reprezentacji Anna Lukanova-Jakubowska. Za kilka dni biało-czerwoni wylatują za ocean.

Reklama

Przed tym sezonem polscy łyżwiarze specjalizujący się w rywalizacji na krótkim torze wzięli udział łącznie w siedmiu zgrupowaniach, a startowali w zawodach Invitation Cup w holenderskim Leeuwarden.

Kwalifikacje do PŚ odbyły się na początku października w Sanoku. Zabrakło w nich m.in. sióstr Natalii i Patrycji Maliszewskich.

- Patrycja po kontuzji (rok temu w Calgary doznała skomplikowanego złamania nogi) wraca do treningów, zaś Natalia nie wystąpiła w Sanoku i Holandii, a jako przyczynę podała, że jest chora. Michał Kłosiński jest po operacji kolana. Adam Filipowicz miał zabieg kolana, ale on wrócił do treningów i w przyszłym miesiącu wróci też do startów. Kłopoty zdrowotne ma także Bartosz Konopko - dodała.

Dowiedz się więcej na temat: short track

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje