Reklama

Reklama

PŚ w short tracku. Rekord Polski kobiecej sztafety

Kobieca sztafeta: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur (wszystkie Juvenia Białystok) i Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg) wynikiem 4.10,932 ustanowiła rekord Polski i awansowała do półfinałów zawodów Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City.

Polki w wyścigu ćwierćfinałowym na 3000 m uplasowały się na drugiej pozycji, a z Chinkami przegrały o prawie dwie sekundy.

Także na drugiej pozycji, i również za Chińczykami, ale ze stratą ponad trzech sekund, zakończyli zmagania w ćwierćfinale męskich sztafet na 5000 m Rafał Anikiej, Szymon Wilczyk, Paweł Adamski (wszyscy Juvenia Białystok) i Mateusz Krzemiński (AZS KU Politechniki Opole). Oni także na zakończenie sobotnich konkurencji ścigać się będą w półfinale.

Na tym etapie rywalizacji sztafet mieszanych na dystansie 2000 m zaprezentują się też biało-czerwoni, w składzie: Anikiej, Wilczyk i siostry Maliszewskie. W ćwierćfinałowym biegu zajęli drugie miejsce, przegrywając o półtorej sekundy z Amerykanami.

Reklama

W kwalifikacyjnym wyścigu na 500 m prowadząca w klasyfikacji Pucharu Świata po dwóch startach Natalia Maliszewska była druga i awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału. Polka nieznacznie przegrała tylko z Holenderką Suzanne Schulting.

Patrycję Maliszewską i Nikolę Mazur czeka rywalizacja w repesażach.

We wstępnej fazie są także zmagania na 1000 m. Awans do ćwierćfinału w jednej z dwóch grup wywalczyła Stormowska. Pozostałe biało-czerwone pobiegną w repesażach.Dowiedz się więcej na temat: short track

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje