Reklama

Reklama

PŚ w short tracku. Polki odpadły w ćwierćfinale na 500 m

Magdalena Warakomska i Natalia Maliszewska odpadły w ćwierćfinale rywalizacji na 500 m. Polki zajęły odpowiednio 12. i 13. miejsce w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Szanghaju. Wygrała Kanadyjka Kim Boutin.

Jak poinformowała PAP trenerka reprezentacji Anna Lukanova-Jakubowska, obie te zawodniczki zapewniły sobie prawo startu na igrzyskach w Pjongczangu w lutym.

Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentantka Italii Arianna Fontana, na trzeciej Rosjanka Sofia Proswirnowa, zaś ostatnia w finale "A" była włoska łyżwiarka Martina Valcepina.

W pozostałych sobotnich konkurencjach triumfowali Azjaci: Koreanka Sim Sok-hi na 1500 m, a wśród mężczyzn Chińczyk Wu Dajing na 500 m i Koreańczyk Hwang Te-hon na 1500.

W niedzielę Warakomska wystąpi w ćwierćfinale na dystansie 1000 m.

Reklama

- Magda ma zapewnioną kwalifikację także na 1000 m, a będzie miała jeszcze szansę na 1500 m. Byłaby pierwszą Polką, która wystąpi na trzech dystansach na olimpiadzie w short tracku - dodała Lukanova-Jakubowska.

Wcześniej Polacy startowali w PŚ na krótkim torze na Węgrzech i w Holandii. Wyniki uzyskane w Europie oraz w Chinach i Korei Południowej, gdzie wystąpią w przyszłym tygodniu, wliczają się do kwalifikacji olimpijskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje