PŚ w short tracku. Odległe lokaty Polaków w Mińsku

18. miejsce na 1000 m Magdaleny Warakomskiej to najlepsza lokata Polaków w rozstrzygniętych w sobotę konkurencjach zawodów Pucharu Świata w short tracku w Mińsku. W trzech z czterech finałów triumfowali reprezentanci Korei Południowej.

Poza Warakomską na wspomnianym dystansie z biało-czerwonych startowała jeszcze Oliwia Gawlicka, która wywalczyła 26. pozycję. Triumfowała Chinka Yang Liu. Wśród mężczyzn Michał Domański zajął 40. miejsce. Najlepszy był Koreańczyk Dae Heon Hwang.

Na 1500 m wystartowało czworo Polaków. Monika Grządkowska była 32., a o trzy lokaty niżej uplasowała się Nicole Mazur. Adam Filipowicz wywalczył 34. pozycję, a Karol Nieścier był 46. Ze zwycięstwa cieszyli się Koreańczycy - Ah Rum Noh i Hyo Been Lee.

Dokończenie rywalizacji w Mińsku nastąpi w niedzielę. Białoruska impreza to ostatnie w tym sezonie zawody PŚ.

Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Warakomska | short track