PŚ w saneczkarstwie. Wygrana Reinharda Eggera w Koenigssee

Austriacki saneczkarz Reinhard Egger wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w niemieckim Koenigssee. Na drugiej pozycji uplasował się Włoch Dominik Fischnaller, a na trzeciej reprezentant gospodarzy Sebastian Bley. Maciej Kurowski zajął 23. miejsce.

Z powodu złych warunków pogodowych rozegrano tylko jeden ślizg.

Rodak Eggera, mistrz olimpijski z Pjongczangu David Gleirscher był dopiero 18. Jeszcze słabiej spisał się lider klasyfikacji generalnej PŚ Niemiec Johannes Ludwig - 20. lokata.

Z kolei złoty medalista IO w Vancouver i Soczi Niemiec Felix Loch zajął 10. miejsce.

W niedzielę odbyła się także rywalizacja sztafet. Triumfowali Niemcy (Julia Taubitz, Bley, Toni Eggert/Sascha Benecken), przed Austrią i USA. Polacy w składzie Klaudia Domaradzka, Kurowski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski na dziewiątej pozycji. Sklasyfikowano 11 drużyn.