PŚ w saneczkarstwie: triumf Geisenberger, Wojtuściszyn 18.

Niemiecka saneczkarka Natalie Geisenberger wygrała zawody Pucharu Świata na torze lodowym w ojczystym Altenbergu i zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej cyklu. Natalia Wojtuściszyn zajęła w niedzielę 18. miejsce.

Bezkonkurencyjna Geisenberger wygrała siedem z ośmiu dotychczasowych eliminacji PŚ, a raz zajęła drugie miejsce. Zgromadziła 785 punktów na 800 możliwych do zdobycia.

Przed ostatnimi zawodami w łotewskiej Siguldzie ma już bezpieczną przewagę nad konkurentkami. Druga jest jej rodaczka Tatjana Huefner z dorobkiem 551 pkt.

W sobotę końcowy triumf w rywalizacji indywidualnej zapewnił sobie inny reprezentant Niemiec Felix Loch. Z kolei jego rodacy Tobias Wendl i Tobias Arlt mają pewne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dwójek.

W kończącej zmagania w Altenbergu sztafecie Niemcy wystąpili w mistrzowskim składzie (Geisenberger, Loch, Wendl/Arlt), ale zajęli dopiero trzecie miejsce. Wygrali Rosjanie, przed Kanadyjczykami. Reprezentanci gospodarzy wywalczyli jednak zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

"Biało-czerwoni" widnieli na liście startowej, ale ostatecznie nie wzięli udziału w sztafecie.