PŚ w saneczkarstwie - pierwsza wygrana Dominika Fischnallera

20-letni Włoch Dominik Fischnaller odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. W niedzielę triumfował w norweskim Lillehammer. Maciej Kurowski zajął 30. miejsce.

Fischnaller typowany jest na następcę legendarnego Armina Zoeggelera (za kilka tygodni skończy 40 lat), dwukrotnego mistrza olimpijskiego i sześciokrotnego mistrza świata.

W niedzielę młody włoski zawodnik wyprzedził Niemców Davida Moellera i Feliksa Locha. Zoeggeler uplasował się na czwartej pozycji.

Kurowski (AZS AWF Katowice) po pierwszym ślizgu był ostatni (31.), w drugim spisał się nieco lepiej, uzyskując 28. czas, ale ostatecznie zdołał wyprzedzić tylko Norwega Tonnesa Stanga Rolfsena. Rywalizacji nie ukończył kuzyn i rówieśnik Dominika Fischnallera, Kevin.

W sobotę w Lillehammer triumfowali reprezentanci Niemiec: Natalia Geisenberger w jedynkach oraz Tobias Wendl i Tobias Arlt w dwójkach. Natalia Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie) została sklasyfikowana na przedostatniej, 22. lokacie.

Wyniki:

mężczyźni - jedynki

1. Dominik Fischnaller (Włochy)  1.38,346 (49,172 + 49,174)

2. David Moeller (Niemcy)        1.38,492 (49,243 + 49,249)

3. Felix Loch (Niemcy)           1.38,497 (49,260 + 49,237)

...

30. Maciej Kurowski (Polska)     1.40,169 (50,234 + 49,935)

Dowiedz się więcej na temat: saneczkarstwo | Puchar Świata | Lillehammer | Dominik Fischnaller