PŚ w saneczkarstwie. Kontuzja kolana Klaudii Domaradzkiej

Przygotowujący się do inauguracji Pucharu Świata polscy saneczkarze trenują na zgrupowaniu w Siguldzie. Na Łotwie nie ma kontuzjowanej podstawowej zawodniczki Klaudii Domaradzkiej.

"Klaudia doznała bardzo mocnego stłuczenie kolana. W nieznacznym stopniu uszkodzony jest aparat torebkowo-więzadłowy. Kolano wymaga odpoczynku i regeneracji, dlatego zawodniczka została w kraju" - poinformował trener reprezentacji Marek Skowroński.

W tej sytuacji na kolejnym przedsezonowym obozie przebywa pięcioro "Biało-Czerwonych": Natalia Jamróz, Mateusz SochowiczKacper Tarnawski oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

"Zgrupowanie na Łotwie potrwa do czwartku, potem wracamy do kraju, zaś od 1 listopada mamy nadzieję na rozpoczęcie treningów w niemieckim Koenigssee" - dodał szkoleniowiec.

Inauguracja Pucharu Świata ma nastąpić pod koniec listopada w Innsbrucku.

W tegorocznych mistrzostwach świata i Europy, Domaradzka wspólnie z Sochowiczem oraz Chmielewskim i Kowalewskim zajęli siódme miejsce w rywalizacji sztafet. Indywidualnie uplasowała się na 22. pozycji w obu imprezach mistrzowskich.

Domaradzka została włączona do seniorskiej kadry latem 2019 roku, chociaż wcześniej już sporadycznie startowała w pierwszej reprezentacji.