Reklama

Reklama

PŚ w saneczkarstwie. Chmielewski i Kowalewski wystąpią w Altenbergu

Saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wracają do reprezentacji Polski i wystąpią w weekendowych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Altenbergu - poinformował PAP trener Marek Skowroński.

Na inaugurację sezonu w austriackim Innsbrucku startowało troje biało-czerwonych: Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski. Teraz dołączy do nich dwójka Chmielewski-Kowalewski. 

Reklama

"Wojtek Chmielewski i Kuba Kowalewski wracają po zakażeniu koronawirusem i już w sobotę oraz niedzielę trenowali w Altenbergu. Później dołączyli do nich reprezentanci, którzy rywalizowali w Austrii. W Polsce pozostała Klaudia Domaradzka, która najpóźniej miała pozytywny wynik testu na COVID-19" - przyznał szkoleniowiec.

Do zawodów głównych w Innsbrucku awansował jedynie Sochowicz. Na półmetku był 23., ale po znacznie gorszym drugim ślizgu spadł na ostatnią, 32. lokatę.

"Mateusz miał upadek na wirażu 12., w dolnym odcinku toru. Dojechał do mety w kontakcie z sankami. Niestety, złamała się płoza, ale już jest zreperowana. Sochowicz doznał stłuczenia łokcia i kolana, ale już wrócił do treningów" - dodał Skowroński.

W piątek w Altenbergu odbędzie się Puchar Narodów, czyli kwalifikacje. Na sobotę zaplanowana jest rywalizacja dwójek i kobiet, a na niedzielę - mężczyzn i sztafet.

W lutym, pod koniec poprzedniego sezonu, Chmielewski i Kowalewski pierwszy raz w karierze stanęli na podium zawodów Pucharu Świata - w Winterbergu zajęli trzecie miejsce. Wygrali Rosjanie Aleksander Denisew i Władysław Antonow przed Łotyszami Oskarsem Gudramovicsem i Peterisem Kalninsem.

giel/ pp/

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Chmielewski | Jakub Kowalewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje