PŚ w saneczkarstwie - 17. wygrana Eggerta i Beneckena, 10. miejsce Polaków

Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken zwyciężyli w Winterbergu w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. To 17. wygrana w karierze niemieckiej dwójki. Dziesiąte miejsce zajęli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Eggert i Benecken wyprzedzili innych rodaków: Robina Geuekego i Davida Gamma oraz mistrzów świata Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta.

Po pierwszym ślizgu Chmielewski (MKS Karkonosze Jelenia Góra) i Kowalewski (KS Śnieżka Karpacz) byli na 13. pozycji, ale w drugim spisali się lepiej i zostali sklasyfikowani na dziewiątej. Tuż za nimi znaleźli się Wendl i Arlt.

Wcześniej w rywalizacji kobiet najlepsza była inna niemiecka saneczkarka Natalie Geisenberger. Ewa Kuls (UKS Nowiny Wielkie) zajęła 17. lokatę.