PŚ w saneczkarstwie. 15. miejsce polskiej dwójki w Altenbergu

Saneczkarze Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, wracający po przerwie związanej z zakażeniem koronawirusem, zajęli 15. miejsce w rywalizacji dwójek w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Altenbergu. Zwyciężyli Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller.

Z powodu Covid-19 Chmielewskiego i Kowalewskiego zabrakło tydzień temu w inaugurujących sezon zmaganiach w Innsbrucku.

Duet ten w lutym pod koniec poprzedniego sezonu, jedyny raz w karierze stanął na podium zawodów PŚ - w Winterbergu zajęli trzecie miejsce.

W sobotę Polacy stracili 1,025 s do Steua i Kollera, którzy triumfowali także na inaugurację. Poza Austriakami na podium znalazły się też dwie niemieckie osady - triumfatorzy klasyfikacji generalnej w poprzednim sezonie Toni Eggert i Sascha Benecken oraz drudzy w zmaganiach 2019/20 mistrzowie olimpijscy z Pjongczangu Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Jeszcze w sobotę rywalizować będą kobiety. Na niedzielę zaplanowano starty mężczyzn i sztafet.