PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Złotkowska o włos od rekordu Polski

Trzech sekund zabrakło Luizie Złotkowskiej do poprawienia własnego rekordu Polski na dystansie 5000 m. W piątek uzyskała czas 7.10,22 w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City.

Panczenistka Sparty Grodzisk Mazowiecki zajęła 12. miejsce w słabszej grupie B. Rekord kraju wynosi 7.07,02 i został ustanowiony przez nią na tym samym bardzo szybkim torze w lutym 2011 roku.

W piątek rekordy życiowe w biegu na 5000 m pobiły natomiast Aleksandra Goss (Stegny Warszawa) 7.11,17 (16. pozycja) i Urszula Włodarczyk (AZS AWF Katowice) 7.17,15 (20.). Zwyciężyła Holenderka Carien Kleibeuker 6.45,04.

Polek nie ma na liście startowej w grupie A.

Rekord świata należy do Czeszki Martiny Sablikovej - 6.42,66.

Dystans 5000 m kobiet jest rzadko rozgrywany, w tym sezonie w PŚ znalazł się tylko w programie zawodów w USA.

Dowiedz się więcej na temat: Luiza Złotkowska | łyżwiarstwo szybkie | Salt Lake City