Reklama

Reklama

​PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Zawody w Tomaszowie Mazowieckim odwołane

Cztery pierwsze zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim - w Tomaszowie Mazowieckim, Stavanger, Salt Lake City i Calgary - zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Nie odbędzie się też rywalizacja na torze krótkim w Montrealu i Laval.

Zawody na nowym torze w Tomaszowie Mazowieckim miały się odbyć w dniach 20-22 listopada. Ponieważ odwołano także rywalizację w Norwegii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oznacza to, że panczeniści najwcześniej sezon rozpoczną w drugiej połowie grudnia.

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) zapewniła jednocześnie, że pracuje nad alternatywnym kalendarzem, ale nie ogłosi go dopóki nie zostanie ustalone, czy wybrane miejsca będą dla wszystkich uczestników bezpieczne i będzie możliwe rozegranie zawodów bez podejmowania dodatkowego ryzyka.

Reklama

Już teraz wiadomo, że na pewno nie odbędą się też listopadowe zawody Pucharu Świata w short tracku. Zaplanowane były w Montrealu i kanadyjskiej miejscowości Laval.

"Na razie nie zapadła decyzja, czy będzie możliwa organizacja mistrzostw świata na dystansach - w Seulu dla panczenistów i w Pekinie dla zawodników short tracku. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami" - zapewniła ISU.

Holendrzy zaproponowali ISU, że są w stanie zorganizować cztery zawody Pucharu Świata w czterech kolejnych tygodniach.

mar/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama