PŚ w łyżwiarstwie szybkim: siódme miejsce Wasia, ósme Czerwonki w Stavanger

Artur Waś zajął siódme miejsce (35,16) na dystansie 500 m, zaś Natalia Czerwonka była ósma (1.16,98) na 1000 m w finałowych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger.

W tych konkurencjach zwyciężyli Holender Dai Dai Ntab (34,93) i Amerykanka Heather Bergsma (1.14,86).

Wśród kobiet na 500 m triumfowała Japonka Nao Kodaira (37,14). Drugie biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn odbędą się w niedzielę. Tego dnia Czerwonka wystąpi na 1500 m, a Luiza Złotkowska w biegu ze startu wspólnego.

Utytułowana Martina Sablikova wygrała rywalizację na 3000 m (4.04,21). To jej 47. indywidualne zwycięstwo w karierze w imprezie tego cyklu. Czeszka triumfowała w klasyfikacji końcowej PŚ.

W poszczególnych konkurencjach w PŚ w sezonie 2016/2017, poza Sablikovą, wygrywali: Bergsma i Holender Keld Nuis na 1000 m oraz Japonki i Holendrzy w zmaganiach drużynowych.