PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Sablikova i Kramer najlepsi w Nagano

Czeszka Martina Sablikova wygrała wyścig na 3000 m, zaś Holender Sven Kramer zwyciężył w rywalizacji na 5000 m w pierwszym dniu zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w japońskim Nagano. Polacy bez sukcesów startowali w słabszej grupie B.

Sablikova (4.03,57) wyprzedziła Holenderkę Antoinette de Jong (4.04,53) i Rosjankę Annę Jurakową (4.05,24).

Z kolei za Kramerem uplasowali się jego dwaj rodacy - Jorrit Bergsma i Douwe de Vries.

W grupie B z grona polskich panczenistów najlepsi byli Luiza Złotkowska - 8. miejsce i Katarzyna Bachleda-Curuś - 9., a także Jan Szymański - 11.

Zawody w Japonii potrwają do niedzieli. W drugim dniu odbędą się wyścigi m.in. na 1000 m.