Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polki drugie w wyścigu drużynowym

Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska (obie LKS Poroniec Poronin) i Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) zajęły drugie miejsce w wyścigu drużynowym Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Berlinie. Awansowały na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Uzyskały w niedzielę czas 3.01,18, a lepsze od nich okazały się tylko Holenderki - 2.58,19, które z dorobkiem 300 punktów prowadzą w klasyfikacji PŚ.

Reklama

Polki, które już wcześniej zapewniły sobie kwalifikację na igrzyska w Soczi, zgromadziły ich 195 i dzięki temu powinny zostać rozstawione z numerem drugim w olimpijskim turnieju.

W trzecim dniu berlińskich zawodów na 500 metrów wystartowała trójka Polaków w grupie B. Najlepiej z nich wypadł Artur Waś zajmując siódme miejsce, dziewiąty był Artur Nogal, a 17. Maciej Biega.

Również w grupie B, ale na 5000 m czwarty był Jan Szymański, natomiast dalsze lokaty zajęli Roland Cieślak - był 21., a Sebastian Druszkiewicz - 22.

Wyniki niedzielnych konkurencji:

mężczyźni -

                500 m

finał -

 1. Tae-Bum Mo (Korea Płd.)            34,87

 2. Joji Kato (Japonia)                34,87

 3. Michel Mulder (Holandia)           34,95

grupa B -

 1. Espen Aarnes Hvammen (Norwegia)    35,53

 ...

 7. Artur Waś (Polska)                 35,87

 9. Artur Nogal (Polska)             

 17. Maciej Biega (Polska)              36,45

Klasyfikacja PŚ (po 7 zawodach):

 1. Tae-Bum Mo (Korea Płd.)          427 pkt

 2. Michel Mulder (Holandia)         388 

 3. Ronald Mulder (Holandia)         376

...

27. Artur Waś (Polska)                46

39. Artur Nogal (Polska)              12

     5000 m

finał -

 1. Jan Blokhuijsen (Holandia)       6.15,66

 2. Douve de Vries (Holandia)        6.18,64

 3. Ivan Skobriew (Rosja)            6.18,66

grupa B -

 1. Dmitrij Babienko (Kazachstan)    6.21,15

...

 4. Jan Szymański (Polska)           6.26,36

21. Roland Cieślak (Polska)          6.39,69

22. Sebastian Druszkiewicz (Polska)  6.40,28

Klasyfikacja PŚ po trzech zawodach:

 1. Sven Kramer (Holandia)           300 pkt

 2. Seung-Hoon Lee (Korea Płd.)      160

 3. Jorrit  Bergsma (Holandia)       150

...

23. Jan Szymański (Polska)            31

46. Konrad Niedźwiedzki (Polska)       1   

kobiety -

                1000 m

 1. Heather Richardson (USA)         1.14,51

 2. Brittany  Bowe (USA)             1.15,42

 3. Olga Fatkulina (Rosja)           1.15,49

Klasyfikacja PŚ (po 4 zawodach):

 1. Heather Richardson               380 pkt

 2. Brittany  Bowe (USA)             330

 3. Olga Fatkulina (Rosja)           250

...

35. Luiza Złotkowska (Polska)         16

43. Natalia Czerwonka (Polska)         8

    

wyścig drużynowy

 1. Holandia                         2.58,19

 2. Polska                           3.01,18

 (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka)

 3. Korea Płd.                       3.02,04

Klasyfikacja PŚ (po 3 z 3 zawodów):

 1. Holandia                         300 pkt

 2. Polska                           195

 3. Kanada                           190

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje