Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Holendrzy w osłabionym składzie w Erfurcie

Laurine van Riessen i Hein Otterspeer dołączyli do grupy holenderskich łyżwiarzy szybkich, których zabraknie w finałowych zawodach Pucharu Świata w Erfurcie w dniach 21-22 marca - poinformowały w środę tamtejsze media.

Otterspeer, który niedawno zdobył srebrny medal sprinterskich mistrzostw świata w Astanie, narzeka na problemy z żebrami. Z kolei van Riessen, brązowa medalistka igrzysk w Soczi na 1000 m, jest po ciężkiej grypie.

Reklama

Już wcześniej z wyjazdu do Niemiec zrezygnowały gwiazdy reprezentacji "Pomarańczowych": Ireen Wuest, Sven Kramer i Koen Verweij, który na ubiegłorocznej olimpiadzie przegrał złoto na dystansie 1500 m o zaledwie trzy tysięczne sekundy ze Zbigniewem Bródką.

W Erfurcie startować będzie pięcioro Polaków: Luiza Złotkowska, Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański i Artur Waś. Największe szanse na podium mają dwaj ostatni - Szymański jest trzeci na 1500 m, zaś Waś czwarty na 500 m.

W dłuższym z biegów wystąpią wszyscy najlepsi Holendrzy - zajmujący pierwsze miejsce Kjeld Nuis, czwarty Wouter olde Heuvel (ma tyle samo punktów, co Szymański) i siódmy Thomas Krol. Z kolei do wyścigu na 500 m zgłoszonych jest czterech ich rodaków; najwyżej w klasyfikacji pucharowej jest Jan Smeekens - szósta lokata.

Z zespołu Oranje liderami PŚ są obecnie Nuis i Wuest na 1500 m (drugą pozycję zajmuje Marrit Leenstra, która pojedzie w sobotę w tej konkurencji) oraz Bob de Jong na 5000 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje