Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Czwarta lokata Polaków w sprinterskim wyścigu drużynowym

Polacy w składzie: Artur Nogal, Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński, Artur Waś zajęli czwarte miejsce w sprinterskim wyścigu drużynowym ostatniego dnia Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który odbył się w holenderskim Heerenveen.

W indywidualnej rywalizacji najlepiej z "Biało-Czerwonych" spisała się w niedzielę Luiza Złotkowska. Zawodniczka Sparty Grodzisk Mazowiecki zajęła czasem 4.09,69 ósme miejsce na dystansie 3000 m w słabszej grupie B. Najszybsza była Holenderka Antoinette de Jong - 4.03,53. 

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w norweskim Stavanger.

Wyniki niedzielnych finałów:

mężczyźni

1000 m - grupa A

1. Paweł Kułyżnikow (Rosja)   1.07,97

2. Kai Verbij (Holandia)      1.08,12

3. Havard Holmefjord Lorentzen (Norwegia) 1.08,28 ...

Reklama

17. Sebastian Kłosiński (Polska) 1.10,23

1000 m - grupa B

1. Thomas Krol (Holandia)     1.09,11

...

10. Piotr Michalski (Polska)   1.10,52

18. Artur Waś (Polska)         1.10,79

5000 m - grupa A

1. Sven Kramer (Holandia)    6.12,88

2. Ted-Jan Bloemen (Kanada)  6.14,95

3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 6.15,81

5000 m - grupa B

1. Alexis Contin (Francja)   6.17,80

...

12. Jan Szymański (Polska)    6.23,20

14. Adrian Wielgat (Polska)   6.24,26

wyścig drużynowy - sprint

1. Kanada           1.19,55

2. Norwegia         1.20,00

3. Rosja            1.20,94

4. Polska           1.21,05

(Artur Nogal, Piotr Michalski, Sebastian Kłosiński, Artur Waś)

kobiety

1000 m - grupa A

1. Nao Kodaira (Japonia)      1.13,99

2. Miho Takagi (Japonia)      1.14,45

3. Jorien ter Mors (Holandia) 1.14,65

...

14. Natalia Czerwonka (Polska) 1.16,50

1000 m - grupa B

1. Brittany Bowe (USA)        1.14,95

...

20. Kaja Ziomek (Polska)       1.20,04

3000 m - grupa A

1. Antoinette de Jong (Holandia) 4.03,53

2. Natalia Woronina (Rosja)      4.04,00

3. Ivanie Blondin (Kanada)       4.04,16

3000 m - grupa B

1. Ayaka Kikuchi (Japonia)             4.06,17

... 8. Luiza Złotkowska (Polska)           4.09,69

10. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska)   4.09,92

15. Katarzyna Woźniak (Polska)          4.11,09

17. Magdalena Czyszczoń (Polska)        4.12,05

21. Karolina Bosiek (Polska)            4.15,41

wyścig drużynowy - sprint

1. Rosja       1.26,62

2. Norwegia    1.28,11

3. Korea Płd.  1.28,11.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL