Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: czternastka Polaków do Heerenveen

Czternaścioro reprezentantów Polski wystartuje w dniach 16-18 listopada w pierwszych w nowym sezonie zawodach Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w holenderskim Heerenveen. Skład kadry ustalono na podstawie treningów i sprawdzianów w Berlinie.

Na początku sezonu "Biało-czerwoni" mają w planach także starty w rosyjskiej Kołomnie oraz w Astanie w Kazachstanie.

Zanim polscy panczeniści zaprezentują się w Heerenveen ponownie wyjadą na treningi do berlińskiej hali. Wcześniej ćwiczyli na torze w Inzell, a ostatni szlif formy przed inauguracją PŚ przejdą już na miejscu w Holandii.

- Wielka szkoda, że nie możemy trenować w kraju. Nie mamy to jednak tak dobrych warunków, jak mają na miejscu rywale z Niemiec czy Holandii. Z tego względu nasze wyniki w ostatnich latach należy ocenić wysoko, a fakt, że zawodnicy biją rekordy życiowe to już prawdziwy majstersztyk - powiedział trener kadry narodowej mężczyzn Wiesław Kmiecik, który do głównych zadań swoich podopiecznych zaliczył w najbliższym czasie pracę nad poprawą taktyki jazdy.

Reklama

Kmiecikowi nie brakuje jednak optymizmu, podobnie jak opiekującemu się kadrą kobiet Witoldowi Mazurowi.

- Dziewczęta nabrały jeszcze większej pewności siebie. Cieszy fakt, że do reprezentacji wróciła Katarzyna Bachleda-Curuś, która trenuje pod okiem Krzysztofa Niedźwiedzkiego w Poroninie - zaznaczył.

Zawodniczki podkreślają, że - co ważne - nie mają żadnych kłopotów zdrowotnych. - Limit kontuzji chyba już wyczerpałyśmy - powiedziała Luiza Złotkowska.

Do reprezentacji powołani zostali:

kobiety (trener Witold Mazur): Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska (obie LKS Poroniec Poronin), Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin), Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa) i Karolina Domańska-Ksyt (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki);

mężczyźni (Wiesław Kmiecik): Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański (obaj LKS Poroniec Poronin), Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Roland Cieślak (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki), Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane), Adrian Wielgat (KS Orzeł Elblag) oraz sprinterzy: Artur Waś, Artur Nogal (obaj Nowy Marymont Warszawa), Maciej Biega (SKŁ Górnik Sanok).

Kalendarz najbliższych startów Polaków:

16-18 listopada  Puchar Świata - Heerenveen (Holandia)

24-25 listopada  PŚ - Kołomna (Rosja)

1-2 grudnia      PŚ - Astana (Kazachstan)

7-9 grudnia      PŚ (sprint) - Nagano (Japonia)

15-16 grudnia    PŚ (sprint) - Harbin (Chiny)

28-30 grudnia    mistrzostwa Polski na dystansach - Warszawa

5-6 stycznia     mistrzostwa Polski w sprincie - Zakopane

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama