Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim - Blockhuijsen kończy sezon

Dwukrotny medalista olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Jan Blockhuijsen nie wystąpi już w tym sezonie. 25-letni Holender czuje się zmęczony i chce odpocząć.

Blokhuijsen w tym sezonie startował poniżej oczekiwań. W mistrzostwach kraju w Heerenveen postanowił nawet wycofać się z rywalizacji na 10 000 m, mimo że uznawany był za jednego z faworytów.

Po zawodach ogłosił, że w tym sezonie już nie wystąpi. Powodem nie jest kontuzja, ale ogólne zmęczenie.

"Długo rozmawialiśmy i uznaliśmy, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest odpoczynek. Od zespołu, sztabu trenerskiego, codziennego wysiłku. Coś wyraźnie nie szło tak, jak sobie założyliśmy i nie było sensu dalej na siłę ciągnąć tego sezonu. Jan potrzebuje czasu, by nabrać trochę dystansu do sportu" - powiedział trener zawodnika Jan van Veen.

Reklama

Blokhuijsen ma zamiar w spokoju przygotowywać się do kolejnego sezonu, a jego celem pozostają igrzyska olimpijskie w 2018 roku w Pyeongchang.

Zeszły sezon zawodnik miał bardzo udany - został mistrzem Europy i wicemistrzem świata w wieloboju, mistrzem olimpijskim w drużynie oraz srebrnym medalistą olimpijskim na dystansie 5000 m. 

Reklama

Reklama

Reklama