Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim: 19 Polaków wystartuje w Holandii i Norwegii

Dziewiętnaścioro polskich łyżwiarzy szybkich - osiem kobiet i jedenastu mężczyzn - wystartuje w rozpoczynających sezon Pucharu Świata 2017/2018 zawodach w holenderskim Heerenveen (w dniach 10-12 listopada) i norweskim Stavanger (17-19 listopada).

W składzie jest m.in. mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka, który z powodu kontuzji nie startował w niedawnych mistrzostwach kraju w nowej hali w Tomaszowie Mazowieckim.

Na torze Thialf w Heerenveen mają wystąpić: Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Magdalena Czyszczoń (wszystkie AZS AWF Katowice), Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin), Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki), Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) i Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Mazowiecki) oraz Bródka (Błyskawica Domaniewice), Artur Waś, Artur Nogal (obaj Fundacja ŁiSW Legia Warszawa), Jan Szymański (AZS AWF Poznań), Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński (obaj Orzeł Elbląg), Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice), Piotr Michalski (Górnika Sanok), Roland Cieślak i Damian Żurek (Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Reklama

W Stavanger do kadrowiczów dołączą Aleksandra Goss (Stoczniowiec Gdańsk) i Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk), którzy obecnie są na zgrupowaniu w Spale, podobnie jak Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk) i Artur Janicki (Błyskawica Domaniewice). W Norwegii zabraknie zaś Żurka.

W kolejnym miesiącu pucharowe zawody odbędą się za oceanem - w kanadyjskim Calgary (1-3 grudnia) i amerykańskim Salt Lake City (8-10 grudnia).

Program PŚ w Heerenveen:

piątek, 10 listopada:

kobiety  - 500 m, bieg drużynowy, półfinały biegu ze startu wspólnego

mężczyźni - 500 m, bieg drużynowy, półfinały biegu ze startu wspólnego

sobota, 11 listopada:

kobiety  - 500 m (2. bieg), 1500 m, bieg ze startu wspólnego

mężczyźni - 500 (2. bieg), 1500 m, bieg ze startu wspólnego

niedziela, 12 listopada:

kobiety  - 1000 m, 3000 m, sprint drużynowo

mężczyźni - 1000 m, 5000 m, sprint drużynowo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje