Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim - 13. miejsce Wasia w Erfurcie

Artur Waś zajął 13. miejsce w wyścigu na 500 m Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W finałowej rundzie cyklu w Erfurcie na tym dystansie najszybszy był lider klasyfikacji generalnej Rosjanin Paweł Kuliżnikow. Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę.

Waś uzyskał czas 35,53 s i stracił do Kuliżnikowa 0,82 s. Drugie miejsce zajął Holender Michel Mulder (0,23 s straty), a trzecie jego rodak Gerben Jorritsma (0,54).

W klasyfikacji generalnej Polakowi brakuje już tylko pięciu punktów, by dogonić trzeciego Koreańczyka Tae-Bum Mo, który w Niemczech nie startuje. O 22 punkty mniej od Wasia ma Niemiec Nico Ihle. Reprezentant gospodarzy uzyskał w sobotę ósmy rezultat.

Wcześniej na tym dystansie rywalizowały kobiety. Najlepsza okazała się Amerykanka Heather Richardson, przed rodaczką Brittany Bowe.

Reklama

Tego dnia odbędą się jeszcze trzy konkurencje, w tym wyścig na 1500 m z udziałem Luizy Złotkowskiej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy