Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie szybkim. 13. miejsce Natalii Czerwonki na 1000 m

Natalia Czerwonka z czasem 1.17,383 zajęła 13. miejsce w niedzielnym wyścigu na 1000 m, ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Mińsku. Zwyciężyła Amerykanka Brittany Bowe - 1.15,354.

W niedzielę w grupie A na 500 m startował także Piotr Michalski, który uzyskał czas 35,538 i uplasował się na siedemnastej pozycji. Zwyciężył Koreańczyk Jun-Ho Kim - 34,870.

Nieźle w rywalizacji ze startu masowego spisały się dwie reprezentantki Polski. Obie - Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek - wywalczyły awans do finału. W nim lepsza była Gąsecka, która uplasowała się na dziesiątej pozycji. Dwa miejsca niżej sklasyfikowano Karolinę Bosiek. Wygrała Kanadyjka Ivanie Blondin.

Pozostali reprezentanci Polski startowali w grupach B. Na 500 metrów Bosiek była czwarta, a piętnaste miejsce zajęła Kaja Ziomek. Z kolei wśród panów na dystansie 500 metrów piąte miejsce zajął Artur Nogal, siódme Artur Waś, a jedenaste Damian Żurek. Czterech Polaków wystartowało za to na 1500 metrów - Adrian Wielgat był dziewiąty, a trzej kolejni uplasowali się w trzeciej dziesiątce - Mateusz Owczarek był 22., Marcin Bachanek 24., a Artur Janicki 26.

Reklama

W sumie w Mińsku Polacy trzykrotnie rywalizowali w grupie A, w której ściga się światowa czołówka - na dwóch dystansach walczyła Natalia Czerwonka, a na jednym Piotr Michalski.

Zawody w Mińsku, które zakończyły się w niedzielę, zainaugurowały cykl Pucharu Świata w sezonie 2019/20. W kolejny weekend czołowi panczeniści spotkają się w Tomaszowie Mazowieckim na torze w Arenie Lodowej. Do Tomaszowa - jak zapewniają organizatorzy - przyjedzie cała światowa czołówka, z mistrzami i medalistami olimpijskimi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama