PŚ w kombinacji norweskiej: Zwycięstwo Norwegii w Kuusamo

Drużyna Norwegii wygrała w fińskim Kuusamo zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugą lokatę zajęli Niemcy, a trzecią Japonia. Polacy zostali zdublowani i uplasowali się na 13. miejscu.

Przewaga Norwegii po skokach na obiekcie HS 142 nad Japonią wynosiła 28, a nad Rosją - 42 sekundy.

Paweł Słowiok, Adam Cieślar (obaj Wisła Ustronianka), Szczepan Kupczak (AZS AWF Katowice) i Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) plasowali się ze stratą 3.09 min do liderów w stawce trzynastu drużyn na dziesiątym miejscu. W pokonanym polu zostawili Estonię, USA i Włochy.

Najdalej z "Biało-czerwonych" skoczył Słowiok, lądując na 132. metrze. Kupczak zaliczył 111,5, Cieślar - 94, natomiast Gąsienica - 91 m. Polacy fatalnie spisali się natomiast w biegu, w którym zostali zdublowani.

Wyniki - Gundersen (skok + bieg 4x5 km):