PŚ w kombinacji norweskiej - zwycięstwo Moana w Schonach, Słowiok 37.

Dwukrotny medalista olimpijski Norweg Magnus Moan zwyciężył w niemieckim Schonach w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Paweł Słowiok zajął 37. miejsce, a Adam Cieślar nie ukończył biegu.

W konkursie skoków Moan uplasował się dopiero na 20. pozycji, a drugą część rywalizacji - bieg na 10 km - rozpoczął ze stratą ponad minuty do liderującego rodaka Haavarda Klemetsena. Lepszy od Moana był m.in. sklasyfikowany na 18. pozycji Cieślar, który kilka dni temu był zdobył złoty i srebrny medal na Uniwersjadzie.

Moan nie tylko odrobił straty, ale wygrał sobotnie zawody, z przewagą 4,3 nad Klemetsenem i 5,1 nad Japończykiem Akito Watabe. Tuż za podium był kolejny Norweg Jan Schmid, zaś piąty - mistrz świata Niemiec Eric Frenzel.

W tym sezonie Frenzel odniósł już trzy zwycięstwa i prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ.

Zajmujący 36. miejsce po skokach Słowiok nie zdołał się poprawić; zakończył zmagania w Schonach na 37. pozycji.

Najszybszy w biegu był następny z norweskich dwuboistów Mikko Kokslien, który przesunął się z 38. na 8. lokatę.