​PŚ w kombinacji norweskiej. Niemieckie podium w Klingenthal, Kupczak 43.

Reprezentanci gospodarzy zdominowali sobotnie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w niemieckim Klingenthal. Zwyciężył Vinzenz Geiger, drugi był Fabian Riessle, a trzeci Eric Frenzel. Jedyny startujący Polak Szczepan Kupczak zajął 43. miejsce.

Różnice wśród najlepszych były minimalne, Riessle i Frenzel stracili do Geigera odpowiednio 3,5 i 3,6 s. Tuż za nimi linię mety minęli Fin Ilkka Herola, kolejny niemiecki dwuboista Johannes Rydzek oraz Japończyk Akito Watabe.

Na półmetku zawodów - po rywalizacji w skokach - prowadził inny japoński zawodnik Ryota Yamamoto, a Geiger był 14. ze stratą 1.14 min. Kupczak z kolei plasował się na 39. pozycji. Ostatecznie Azjata zakończył sobotnie zmagania jako dziewiąty, a w biegu na 10 km miał 38. czas. Dla porównania, na trasie Geiger przegrał tylko z Herolą; Polak - uzyskał 45. rezultat.

Na czele klasyfikacji generalnej PŚ jest Norweg Jarl Magnus Riiber - 940 punktów. W Klingenthal nie startował.