PŚ w kombinacji norweskiej: Moan wygrał w Trondheim

Norweg Magnus Moan wygrał w norweskim Trondheim zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na 10. pozycji został sklasyfikowany Niemiec Eric Frenzel, który już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Mistrz olimpijski z Soczi w kombinacji norweskiej Frenzel na dwie imprezy przed końcem sezonu, po zawodach w Lahti, zagwarantował sobie po raz trzeci z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

Frenzel prowadził po skoku, w którym uzyskał 131 m. Na 10. pozycji był Moan po lądowaniu na 128,5 m. W biegu zdobywca Pucharu Świata miał 26. czas, natomiast Moan trasę 10 km pokonał zdecydowanie szybkiej, uzyskał czwarty wynik i zapewnił sobie zwycięstwo.

Najszybciej pobiegł Amerykanin Taylor Fletcher, który ostatecznie uplasował się na 14. pozycji. Po skoku - 113,5 m, reprezentant USA był 44. Polacy nie startowali.