PŚ w kombinacji: Eric Frenzel wygrał w Lahti

Niemiec Eric Frenzel odniósł w sobotę w fińskim Lahti 35. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Eero Hirvonen, a trzecie inny niemiecki dwuboista, mistrz świata Johannes Rydzek.

Dzięki sukcesowi zawodnik z Oberwiesenthal objął przodownictwo w klasyfikacji generalnej PŚ.

Paweł Słowiok (AZS AWF Katowice) ukończył rywalizację na 33. miejscu. Jego kolega klubowy Adam Cieślar był przedostatni - 42. Zdołał wyprzedzić tylko Fina Jima Haertulla.

W zawodach - po sześcioletniej przerwie - wystartował trzykrotny medalista olimpijski, zdobywca sześciu krążków mistrzostw świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata 38-letni Hannu Manninen. Fin ukończył rywalizację na 18. pozycji. W skoku uplasował się na 37. miejscu, natomiast w biegu na 10 km dał się wyprzedzić jedynie Rydzekowi, Austriakowi Paulowi Gerstgraserowi i kolejnemu Niemcowi Fabianowi Riessle.

W niedzielę kolejne zawody cyklu, także w Lahti.

Wyniki:

1. Eric Frenzel (Niemcy)          29.13,7 (2. miejsce w skoku/12. w biegu na 10 km)

2. Eero Hirvonen (Finlandia    strata 4,1 (3./8.)

3. Johannes Rydzek (Niemcy)          26,4 (12./1.)