Reklama

Reklama

PŚ w kombinacji: Adam Cieślar zajął siódme miejsce

W rozgrywanych w Schonach w Niemczech zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej bardzo dobrze spisał się Adam Cieślar. Polak zajął siódme miejsce, 18. był natomiast Paweł Słowiok. To najwyższe miejsca w historii ich startów. Zawody wygrał Niemiec Eric Frenzel, lider klasyfikacji generalnej.

Cieślar po skokach zajmował trzecie miejsce, prowadził Japończyk Yoshito Watabe, drugi był Austriak Wihelm Denifl.

Cieślar oddał najdłuższy skok ze wszystkich zawodników, osiągając 105 m. Na trasę biegu na 10 km ruszył 10 sekund po Japończyku i zaledwie sekundę po Austriaku.

Drugi z rywalizujących w Schonach Polaków Słowiok zajmował na półmetku zawodów 34. miejsce po skoku na odległość 93 m. Przed biegiem tracił do lidera 1 minutę i 34 sekundy.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ Frenzel zajmował siódme miejsce, wicelider Johannes Rydzek był dziewiąty. Obaj Niemcy skakali na odległość 101 m. Do biegu Frenzel ruszył 15 sekund po Yoshito Watabe, Rydzek sześć sekund później.

Reklama

W biegu obaj Polacy spisali się również bardzo dobrze. Cieślar cały czas biegł w czołowej grupce i dopiero w samej końcówce trochę stracił.

O zwycięstwo na finiszu walczyli Frenzel, Rydzek i Denifl. Na ostatniej prostej drugi z Niemców się jednak wywrócił i stracił szansę na wygraną.

Tak więc pierwszy linię mety przekroczył Frenzel, drugi był Denifl, a trzeci dopiero Rydzek.

W klasyfikacji generalnej Frenzel zwiększył przewagę nad Rydzekiem do 54 punktów.

Cieślar przybiegł siódmy, tracąc zaledwie 18,5 s do triumfatora.

Świetnie spisał się także Słowiok. Awansował na 18. miejsce ze stratą 1.03,5 do Frenzla.

To najlepsze wyniki w historii startów obu Polaków w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej. Jedynym Polakiem na podium zawodów PŚ pozostaje Stanisław Ustupski, który 21 stycznia 1989 roku był drugi w austriackim Breitenwangu. Ponadto cztery razy zajmował miejsca w czołowej dziesiątce.

Zawody w Schonach są przedostatnimi w tym sezonie PŚ. Ostatnie zostaną rozegrane w niedzielę (19 marca) w tym samym miejscu.

Wyniki:

1. Eric Frenzel (Niemcy)            28.14,0 (7. w skoku i 10. w biegu)

2. Wilhelm Denifl (Austria)      strata 3,4 (2./14.)

3. Johannes Rydzek (Niemcy)             7,1 (9./11.)

4. Akito Watabe (Japonia)              12,6 (14./7.)

5. Jan Schmid (Norwegia)               14,8 (16./6.)

6. Mario Seidl (Austria)               17,3 (5./17.)

...

7. Adam Cieślar (Polska)               18,7 (3./19.)

18. Paweł Słowiok (Polska)           1.03,5 (34./3.)  

Klasyfikacja PŚ po 22 z 23 imprez:

1. Eric Frenzel (Niemcy)      1634 pkt

2. Johannes Rydzek (Niemcy)   1580

3. Fabian Riessle (Niemcy)    1053

...

44. Adam Cieślar (Polska)       49

58. Paweł Słowiok (Polska)      14

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy