Reklama

Reklama

PŚ w bobslejach. Triumf Francesco Friedricha, Niemiec śrubuje rekord

Francesco Friedrich wygrał w szwajcarskim Sankt Moritz zawody Pucharu Świata w bobslejowych czwórkach, dzień po sukcesie w dwójkach. Niemiec triumfował w zmaganiach cyklu po raz 48. w karierze, a takim osiągnięciem nie może pochwalić się nikt inny w tej dyscyplinie.

Friedrich był pilotem załogi, w której skład weszli Thorsten Margis, Martin Grothkopp i Alexander Schueller. Z tym ostatnim z sukcesu cieszył się także w sobotę.

Reklama

Niemiecka czwórka wyprzedziła o 0,29 s Austriaków, a o 0,49 Kanadyjczyków. Polacy nie startowali.

Friedrich umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Nieco wcześniej w niedzielę rywalizowały kobiece dwójki. Zwyciężyły Niemki Stephanie Schneider i Leonie Fiebig, przed Amerykankami Elaną Meyers Taylor i Sylvią Hoffmann oraz Szwajcarkami Melanie Hasler i Iriną Strebel. W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Austriaczka Katrin Beierl.

W Sankt Moritz jest jedyny naturalny tor na świecie, na którym rywalizują bobsleiści, przygotowywany co roku w listopadzie przez specjalnie wyselekcjonowany team specjalistów. 

Tworzony jest z 10 tys. metrów sześciennych śniegu i 5000 metrów sześciennych wody. Jego długość to 1722 m. Budowa trwa ok. trzech tygodni.Dowiedz się więcej na temat: bobsleje | Francesco Friedrich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje