Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Uzupełniono terminarz sezonu 2020/21

Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU) podała terminarz zawodów Pucharu Świata na luty i marzec 2021 roku. Już wcześniej potwierdzono, że mistrzostwa świata odbędą się w dniach 10-21 lutego w Pokljuce. Później zaplanowane są dwie rundy w Czechach i finał w Norwegii.

Z powodu pandemii koronawirusa IBU nie podała pełnego kalendarze, jak zwykle, a publikowała sukcesywnie terminarz w poszczególnych miesiącach.

Reklama

Pierwsze zawody PŚ odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę w Kontiolahti. W tej samej fińskiej miejscowości biathloniści rywalizować będą też w terminie 3-6 grudnia. Jeszcze w 2020 odbędą się dwie rundy w austriackim Hochfilzen (11-13 i 17-20 grudnia), a po Nowym Roku stawka przeniesie się do Oberhofu w Niemczech (7-10 i 13-17 stycznia) i włoskiej Anterselvy (21-24 stycznia).

W poniedziałek poinformowano, że zgodnie z planem o medale mistrzostw świata i jednocześnie kolejne punkty do klasyfikacji generalnej PŚ m.in. reprezentanci Polski powalczą w słoweńskiej Pokljuce, później odbędą się jeszcze rundy w Novym Mescie (4-7 i 11-14 marca), a sezon zakończy się w Oslo-Holmenkollen (18-21 marca).

Tym samym potwierdzono, że nie odbędzie się planowana pierwotnie na początek marca próba na olimpijskich trasach w Pekinie, gdzie w 2022 roku odbędą się igrzyska olimpijskie.

"Cieszymy się, że udało nam się ustalić pełny kalendarz na sezon 2020/21, który umożliwi naszym sportowcom i krajowym federacjom przygotowania na najbliższe cztery miesiące. Choć musimy być gotowi na ewentualne zmiany, to duża satysfakcja, że utrzymaliśmy pierwotnie planowaną liczbę rund Pucharu Świata" - powiedział prezydent IBU Olle Dahlin, cytowany na oficjalnej stronie władz dyscypliny.

Wyniki rywalizacji w Pucharze Narodów (punkty zdobywa się m.in. w PŚ) w najbliższym sezonie posłużą jako kryterium kwalifikacji na igrzyska w Pekinie.

mm/ cegl/Dowiedz się więcej na temat: biathlon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama