Reklama

Reklama

​PŚ w biathlonie. Triumf Norwegów w sztafecie, Polacy zdublowani

Norwescy biathloniści triumfowali we włoskiej Anterselvie w sztafecie 4x7,5 km, zaliczanej do Pucharu Świata. Drugą lokatę zajęli Rosjanie, a trzecią Niemcy. Polacy zostali zdublowani na trzeciej zmianie i sklasyfikowani na ostatnim - 24. miejscu.

Norwegowie, w przeciwieństwie do kilku innych czołowych ekip, wystawili bardzo mocny skład. Ich ekipę tworzyli w niedzielę Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe i Vetle Sjaastad Christiansen.

Nie musieli biec żadnej karnej rundy (cztery doładowania) i uzyskali czas 1:12.14,7. Drugich na mecie Rosjan wyprzedzili o prawie dwie minuty - 1.57,2. Polska wystawiła skład: Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Przemysław Pancerz, ale tylko trzech zdążyło się zaprezentować.

Najlepiej z nich na strzelnicy spisał się Nędza-Kubiniec, który ani razu się nie pomylił. W sumie jednak już na trzeciej zmianie - po drugim strzelaniu Szczurka - Biało-Czerwoni zostali zdublowani i musieli zejść z trasy. Pancerz nie miał więc okazji wystąpić.

Reklama

Runda PŚ w Anterselvie jest ostatnią przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama