Reklama

Reklama

Polski Związek Narciarski ogłosił kadry. Lider zespołu poza składem

„Utworzone zostały dwie Kadry Narodowe: A i Juniorów” – poinformował Polski Związek Narciarski na swojej stronie, mając na myśli kombinację norweską. Niespodzianką może być brak w składzie Szczepana Kupczaka. Lider zespołu nie zakończył jednak kariery.

Polski Związek Narciarski ogłosił na nazwiska sportowców, którzy znaleźli się w składzie reprezentacji kraju w kombinacji norweskiej na najbliższy sezon.

Utworzone zostały dwie Kadry Narodowe - A i Juniorów. W pierwszej z nich znalazło się trzech zawodników: Andrzej Szczechowicz, Andrzej Waliczek oraz Bartłomiej Kuchta pod wodzą Tomisława Tajnera.

Juniorzy będą trenować pod okiem Wojciecha Marusarza. W tej grupie znaleźli się: Mikołaj Serwatowicz, Miłosz Krzempek, Jan Cudzich, Grzegorz Mitręga, Kacper Jarząbek, Mikołaj Wantulok, Jakub Cieślar oraz Szymon Dubiel.

Reklama

Czytaj też: Dyrektor Pucharu Świata o rewolucji w skokach. To sport czterosezonowy 

Jak podano na stronie PZN-u, zespół główny oraz juniorzy do zimy będą trenować razem.

Niespodzianką jest nieobecność w głównym zespole Szczepana Kupczaka, który postanowił trenować samodzielnie. Sportowiec zapewnił tym samym, że nie kończy kariery.

Plany na rozwój kombinacji norweskiej w Polsce?

Zdaniem Wojciecha Marusarza plan zakłada budowę kombinacji, począwszy od młodych zawodników. Chodzi o ich rozwój od wczesnych lat. Trener przyznał, że zależy mu, aby stworzyć zespół, który wkraczając w wiek seniorski, będzie miał już spore doświadczenie. To z kolei ma otworzyć furtkę do rywalizacji w zawodach międzynarodowych oraz walki o jak najlepsze rezultaty.

"Rozłączymy się dopiero w okresie startowym. W sezonie zimowym planujemy głównie rywalizować w Pucharze Kontynentalnym i zawodach Alpen Cup" - powiedział z kolei Tomisław Tajner.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama