Reklama

Reklama

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wspiera niepełnosprawnych kierowców

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego dołączył do akcji społecznej #Bezbarier, której celem jest aktywizacja niepełnosprawnych kierowców. Twarzą całej akcji jest były panczenista Mateusz Puszkarski

"Jest nam niezmiernie miło, że możemy być częścią tego projektu i pomóc realizować marzenia Mateusza oraz wielu innych osób z niepełnosprawnością o samodzielnej jeździe samochodem" - powiedział Kazimierz Kowalczyk, Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

W trakcie wydarzenia została przedstawiona akcja #Bezbarier oraz historia Mateusza Puszkarskiego, niepełnosprawnego panczenisty, który w wyniku skoku do wody został sparaliżowany i od 7 lat porusza się na wózku. Zaprezentowano także główne założenia akcji, jakim jest zbiórka funduszy na adaptację specjalnego samochodu dla Mateusza oraz realizacja przez niego multimedialnego przewodnika drogowego dla kierowców z niepełnosprawnościami, propagującego ideę mobilności dla wszystkich. Na koniec został wyświetlony film z tunelu aerodynamicznego Flyspot, dostępny na platformie crowdfoundingowej PolakPotrafi.pl, w którym Mateusz Puszkarski uniósł się w powietrze i latał.  

Reklama

"Mateusz swoją postawą, hartem ducha i sportowym charakterem na każdym kroku pokazuje, że łamanie barier jest możliwe. Chcemy by usiadł za kierownicą, przemierzył samochodem całą Polskę i pokazał innym osobom z niepełnosprawnością jak wygląda drogowa Polska i że mogą tak jak on zostać samodzielnymi kierowcami" - powiedziała Dorota Kozłowska, koordynatorka programu Peugeot bez Barier z Peugeot Polska. 

Podczas konferencji PZŁS przekazał także albumy z podpisami łyżwiarzy szybkich, które będą nagrodami przy zbiórce pieniędzy na platformie PolakPotrafi.pl, a także stroje i medale sportowców, które będą dostępne na aukcjach na charytatywni.allegro.pl.

Zbiórka #Bezbarier na Polakpotrafi.pl: polakpotrafi.pl/bezbarier.

Więcej informacji na: peugeotbezbarier.pl.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy