Polski olimpijczyk zakończył karierę. Ostateczna decyzja Piotra Michalskiego
Panczenista Piotr Michalski reprezentował nasz kraj na zimowych igrzyskach olimpijskich trzykrotnie. W Pekinie do olimpijskiego medalu zabrakło mu 0,08 sekundy. Dzisiaj już wiadomo, że kolejnego podejścia nie będzie. 31-letni łyżwiarz szybki w poniedziałek ogłosił zakończenie kariery sportowej.

Na niedawnych zimowych igrzyskach olimpijskich rywalizacja łyżwiarzy szybkich znajdowała się w centrum uwagi polskich kibiców. We Włoszech świętowaliśmy srebrny medal, który zdobył Władimir Semirunnij. O olimpijskie podium dwukrotnie ocierał się Damian Żurek.
Ogromnym pechowcem okazał się Piotr Michalski. Urodzony w Sanoku zawodnik na dystansie 1000 metrów był w centrum olbrzymiego skandalu zakończonego dyskwalifikacją. Polak został powalony na lód przez Gabriela Odora. Austriak został wykluczony z rywalizacji, a wybity z rytmu Polak osiągnął dopiero 25. czas. Organizatorzy dali mu możliwość drugiego przejazdu, lecz Michalski z tego nie skorzystał.
Dzisiaj już wiadomo, że kolejnego udziału w igrzyskach olimpijskich już nie będzie. W poniedziałek za pośrednictwem mediów społecznościowych Piotr Michalski oficjalnie ogłosił, że w wieku 31 lat zakończył karierę sportową.
- Kończę moją przygodę ze sportem. Mimo, że nie zdobyłem tej największej nagrody, o którą wszyscy walczymy, a o którą otarłem się przy dwóch okazjach, to kończę z dumą. Gdybym zdobył medal olimpijski pewnie skończyłbym wcześniej. Dzisiaj cieszę się, że nie tak się nie stało - obwieścił kibicom Piotr Michalski.
Ostatnie cztery lata nauczyły mnie więcej niż wszystkie poprzednie razem. Ciężkie lata. Lata mocnych doświadczeń na wielu poziomach, z których dałem radę wyjść i wyciągnąć dla siebie lekcje. Lata które ukształtowały i dały nową perspektywę. I tak zdobyłem więcej niż myślałem, i nie mówię tylko o sporcie. Fajniejszego Piotrka od tego teraz jeszcze nie znałem więc wyszło całkiem ok.
Michalski nie rozstanie się jednak całkowicie z łyżwiarstwem szybkim. W komunikacie przesłanym kibicom 31-latek potwierdził, że w najbliższym czasie rozpocznie pracę jako asystent trenera.
Piotr Michalski jest trzykrotnym polskim olimpijczykiem. Do medalu zabrakło mu 0,08 sekundy
Piotr Michalski największe sukcesy odnosił na mistrzostwach Europy, z których wywiózł łącznie trzy złote medale oraz dwa brązowe. Ponadto Polak świętował również srebro mistrzostw świata zdobyte w sprincie. 31-latek podczas swojej kariery trzykrotnie reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich.
Zdecydowanie najbliżej medalu Michalski był w 2022 roku w Pekinie. Od pełni szczęścia dzieliło go ostatecznie setne części sekundy. Na dystansie 500 metrów Michalski zajął piąte miejsce, natomiast na 1000 metrów czwartą lokatę, tracąc do brązowego medalu zaledwie 0,08 sekundy.
Zobacz również:














