Reklama

Reklama

Polscy łyżwiarze rozpoczną sezon w short tracku zawodami w Holandii

Łyżwiarskimi zawodami Invitation Cup w holenderskim Heerenveen reprezentacja Polski rozpocznie w ten weekend sezon w short tracku. Wyniki tej imprezy zadecydują o jej starcie w Pucharach Świata.

Łyżwiarskimi zawodami Invitation Cup w holenderskim Heerenveen reprezentacja Polski rozpocznie w ten weekend sezon w short tracku. Wyniki tej imprezy zadecydują o jej starcie w Pucharach Świata.

- Występ w Heerenveen będzie sprawdzianem formy dla pięciu zawodniczek i pięciu zawodników. W zależności od uzyskanych rezultatów zapadną decyzje co do naszych startów w pierwszych zawodach Pucharu Świata w Calgary (19-21 października) i Montrealu (26-28 października) - powiedziała koordynatorka kadr olimpijskich w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

Do Holandii wyjechali w środę seniorzy, juniorzy oraz zawodnicy ministerialnego programu Talent. W tym sezonie, w lutym (22-24), mistrzostwa świata juniorów w short tracku odbędą się w Warszawie.

Reklama

- W zawodach Invitation Cup nie ma podziału na kategorie wiekowe. Rywalizacja przebiega w formule open. To narodowe federacje decydują o składach swych ekip. Trzeba uzyskać określone limity czasowe na dystansach 500, 1000 i 1500 m oraz w sztafetach kobiet na 3000 m i mężczyzn na 5000 m, aby móc wystartować w cyklu Pucharu Świata - zaznaczyła Białkowska, którą Komisja Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego uhonorowała tytułem Trenerki Roku 2010.

Od stycznia z kadrą pracuje kanadyjski szkoleniowiec John Monroe. Jego asystentem jest były łyżwiarz Juvenii Białystok Dariusz Kulesza, który po igrzyskach w Vancouver w 2010 roku zakończył zawodniczą karierę.

Monroe przyznał, że jest zadowolony z dotychczasowych przygotowań kadry. Podkreślił duże zaangażowanie jego podopiecznych podczas zajęć. Przerwę miała jedynie Paula Bzura z uwagi na problemy z kręgosłupem.

Nieco później sezon rozpoczną łyżwiarze szybcy na torze długim. Kadrowicze wystartują w zawodach kontrolnych w niemieckim Inzell 10-11 października.

Skład reprezentacji w short tracku na zawody Invitation Cup w Heerenveen (29-30 września):

Bartosz Konopko, Jakub Jaworski, Patrycja Maliszewska (wszyscy MKS Juvenia Białystok), Adam Filipowicz, Aida Bella (oboje AZS Politechnika Opole);

juniorzy: Szymon Wilczyk, Natalia Maliszewska, Nikola Mazur (wszyscy MKS Juvenia);

zawodnicy programu Talent: Paula Bzura, Dawid Rzemieniecki (oboje MKS Juvenia), Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL