Reklama

Reklama

Polka może przejść do historii, szczyt coraz bliżej

Polska skialpinistka Anna Tybor jest już coraz bliżej szczytu Manaslu, z którego zamierza, jako pierwsza kobieta w historii zjechać na nartach. Według najnowszych doniesień, Polka wraz z ekipą jest już w obozie IV na wysokości 7450 m. n.p.m.

Przypomnijmy, że 5 września Tybor wyruszyła na wyprawę Dream Line Manaslu 8163. Czołowa polska skialpinistka zamierza zdobyć ósmą górę świata bez użycia dodatkowego tlenu, by następnie zjechać z niej na nartach, czego nie dokonała jeszcze żadna kobieta, a żadna Polka w Himalajach nawet nie próbowała dokonać.

Według ostatnich doniesień od jej ekipy, narciarka dotarła już do IV obozu na wysokości 7450 m. n.p.m. Tam ma przez kilka godzin odpoczywać, a następnie rozpocząć atak szczytowy, zakończony zjazdem na nartach. 

Reklama

Zespół wyprawy Dream Line Manaslu 8163 uzupełniają dwaj doświadczeni włoscy przewodnicy górscy UIAGM z Bormio, Marco Majori i Federico Secchi oraz fotograf Piotr Drzastwa, który ma za zadanie udokumentować próbę zdobycia szczytu za pomocą drona.

Warto przypomnieć, że przed Anną narciarski szlak na Manaslu przecierał Andrzej Bargiel, któremu zła pogoda pokrzyżowała jednak plan pełnego zjazdu z wierzchołka do bazy. Pierwszymi zimowymi zdobywcami szczytu byli Maciej Berbeka i Ryszard Gajewski.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje