Reklama

Reklama

Pekin 2022. Zaprezentowano trasy alpejskie i tor bobslejowy

Na rok przed rozpoczęciem zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie zaprezentowano zagranicznym dziennikarzom trasy konkurencji alpejskich oraz tor bobslejowy. Chińczycy zapewniają, że wszystkie obiekty są już gotowe. Trwają jeszcze drobne prace przy dodatkowej infrastrukturze.

Konkurencje alpejskie odbędą się w Yanqing na obszarze 432 hektarów. Będzie to jeden z trzech ośrodków olimpijskich, obok samego Pekinu (łyżwiarstwo, hokej, curling) oraz Zhangjiakou (biegi narciarskie, kombinacja, skoki, biathlon, snowboard).

W pobliżu Yanqing znajduje się tor bobslejowo-saneczkowy, długości 1975 metrów, z 16 zakrętami, który jest już czynny i użytkowany przez chińskich sportowców.

"To najdłuższy tor na świecie" - podkreślił Normunds Kotans, były łotewski bobsleista, obecnie ekspert ds. olimpijskich.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Odpowiedzialny za budowę obiektu Liu Yumin podkreślił, że powstał on dzięki pomocy międzynarodowej, ponieważ Chińczycy nie posiadali żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

"Nie mieliśmy własnych inżynierów ani kompetentnych pracowników. W niektórych sprawach zaczynaliśmy od zera i pomoc zagranicznych ekspertów była bezcenna" - przyznał.

Igrzyska mają się rozpocząć 4 lutego 2022 roku.

af/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama