Reklama

Reklama

Paraolimpiada - Andrzej Szczęsny: Dobra atmosfera sprzyja koncentracji

Meczami hokeja i curlingu uczestnicy XI Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi rozpoczną walkę o 72 komplety medali w pięciu dyscyplinach. Z polskiej ekipy wystąpią Kamil Rosiek i Witold Skupień. Jak podkreślił Andrzej Szczęsny, dobra atmosfera sprzyja koncentracji.

W piątek zapłonął znicz XI Paraolimpiady, a tradycyjną formułę "Zimowe igrzyska ogłaszam za otwarte" wypowiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Zawodnicy zwrócili uwagę na dwie daty łączące uroczystości - 7 lutego w piątek, w tym samym miejscu, nastąpiło otwarcie XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Teraz też był piątek i siódmy dzień, tyle że marca...

Zaszczytna rola chorążego polskiej ekipy przypadła niedowidzącemu alpejczykowi, 23-letniemu Maciejowi Krężelowi (WSSiRN Start Katowice). Jego przewodniczką jest Anna Ogarzyńska (SSR Start Poznań). Dla obojga to drugie igrzyska.

Reklama

- Niesienie biało-czerwonej flagi w czasie ceremonii otwarcia było dla mnie ogromnym zaszczytem; to wyróżnienie, które nie każdemu sportowcowi jest dane przeżyć. Cenniejsze jest tylko zdobycie medalu. Mam nadzieję, że polska chorągiew przyniesie mi szczęście w rywalizacji - powiedział Krężel.

Polska reprezentacja jest w Soczi od poniedziałku. Narciarze alpejscy mieszkają w wiosce górskiej Alpine Skiing Village, zaś narciarze klasyczni (w przypadku Polaków to również biathloniści) w Nordic Ski Housing.

- Jest bardzo ciepło, śnieg jest mokry, jest bardzo miękko i robią się dziury. To jest bardzo niebezpieczne. Łatwo o kontuzję, upadek. Jeśli taka pogoda się utrzyma, to te zawody będą jak loteria - zwrócił uwagę Andrzej Szczęsny, (BZSR Start Bielsko-Biała) który po raz trzeci startuje w igrzyskach w konkurencjach alpejskich.

Poza śniegiem i napiętą sytuacją polityczną zawodnicy nie mają o co się martwić. Wszyscy są bardzo zadowoleni z warunków panujących w wiosce, a zwłaszcza ze stołówki.

- Jest bardzo duży wybór - przyznał Michał Klos - siłownia dobrze wyposażona, są salony gry i jest co robić w wolnym czasie. Mnóstwo wolontariuszy, wszyscy otwarci, chętni do pomocy i do uczenia języka rosyjskiego. Atmosfera w naszym zespole jest bardzo dobra, a to sprzyja koncentracji przed startami.

W sobotę z polskiej ekipy wystąpi w biathlonie (7,5 km) dwóch zawodników ZSON Start Nowy Sącz - 30-letni Kamil Rosiek i Witold Skupień.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy