Reklama

Reklama

Panczenistka Ireen Wuest chce zakończyć karierę po igrzyskach w Pekinie

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska, holenderska łyżwiarka szybka Ireen Wuest, chce zakończyć karierę w 2022 roku, po igrzyskach w Pekinie - podała holenderska telewizja NOS. 34-latka jest najbardziej utytułowaną olimpijką spośród aktywnych sportowców.

Panczenistka ma w dorobku 11 medali zimowych igrzysk olimpijskich (5 złotych, 5 srebrnych, 1 brązowy), co oznacza, że w klasyfikacji wszech czasów zajmuje czwartą lokatę, za norweskimi gwiazdami, które już zakończyły kariery: biegaczką Marit Bjoergen (15),  biathlonistą Ole Einarem Bjoerndalenem (13) i narciarzem klasycznym Bjoernem Daehlie (12).

Jej marzeniem i celem jest wywalczenie w Pekinie złotego medalu na piątych igrzyskach, co sprawiłoby, że dokonałyby tego jako pierwsza osoba na świecie (w rywalizacji indywidualnej), biorąc pod uwagę zarówno zimowe, jak i letnie igrzyska.

Reklama

Holenderka chce się skupić na dystansie 1500 m, na którym triumfowała w Pjongczangu w 2018 r.

Pierwotnie zapowiadała, że olimpiada w Korei Płd. będzie jej ostatnią, ale po udanych występach w MŚ 2019 i 2020 uznała, że podejmie rękawicę i przygotowuje się do rywalizacji w Pekinie.

Zdobyła także 19. złotych medali mistrzostw globu, uwzględniając rywalizację na dystansach i wielobojową.

olga/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL