Reklama

Reklama

​Narciarskie MŚ. W czwartek kwalifikacje skoczków i bieg Kowalczyk w sztafecie

Kwalifikacje do piątkowego konkursu na skoczni normalnej to dla polskich kibiców najważniejsze wydarzenie czwartku podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Biegaczki czeka sztafeta, a w składzie polskiej ekipy jest Justyna Kowalczyk.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do rywalizacji na skoczni normalnej przystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Poza składem znalazł się najsłabiej prezentujący się na treningach Jakub Wolny.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Austriak Stefan Kraft. Kolejne miejsca zajęli wówczas Niemcy Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, który w tegorocznej edycji cieszył się już z dwóch złotych medali na dużej skoczni - indywidualnego oraz w konkursie drużynowym. W Innsbrucku z Polaków najlepiej spisał się Stoch, który był piąty, drużynowo biało-czerwoni zajęli czwartą pozycję.

Reklama

W sztafecie Kowalczyk pobiegnie na drugiej zmianie. Dwukrotna mistrzyni olimpijska chce pomóc swoim młodym podopiecznym. Zacznie Monika Skinder, a skład uzupełniają Izabela Marcisz oraz Urszula Łętocha. Ambitnym celem Polek jest miejsce w czołowej ósemce.

W czwartek odbędzie się także rywalizacja kombinatorów norweskich z udziałem: Szczepana Kupczaka, Adama Cieślara, Pawła Słowioka i Pawła Twardosza.

Program MŚ - czwartek 28 lutego:

kombinacja norweska (skoki HS 109 godz. 10.00, bieg na 10 km 15.15),

sztafeta kobiet 4x5 km (13.00),

skoki mężczyzn (seria próbna 15.30, kwalifikacje 16.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL