Reklama

Reklama

​Narciarskie MŚ. W czwartek kwalifikacje skoczków i bieg Kowalczyk w sztafecie

Kwalifikacje do piątkowego konkursu na skoczni normalnej to dla polskich kibiców najważniejsze wydarzenie czwartku podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Biegaczki czeka sztafeta, a w składzie polskiej ekipy jest Justyna Kowalczyk.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do rywalizacji na skoczni normalnej przystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Poza składem znalazł się najsłabiej prezentujący się na treningach Jakub Wolny.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Austriak Stefan Kraft. Kolejne miejsca zajęli wówczas Niemcy Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, który w tegorocznej edycji cieszył się już z dwóch złotych medali na dużej skoczni - indywidualnego oraz w konkursie drużynowym. W Innsbrucku z Polaków najlepiej spisał się Stoch, który był piąty, drużynowo biało-czerwoni zajęli czwartą pozycję.

Reklama

W sztafecie Kowalczyk pobiegnie na drugiej zmianie. Dwukrotna mistrzyni olimpijska chce pomóc swoim młodym podopiecznym. Zacznie Monika Skinder, a skład uzupełniają Izabela Marcisz oraz Urszula Łętocha. Ambitnym celem Polek jest miejsce w czołowej ósemce.

W czwartek odbędzie się także rywalizacja kombinatorów norweskich z udziałem: Szczepana Kupczaka, Adama Cieślara, Pawła Słowioka i Pawła Twardosza.

Program MŚ - czwartek 28 lutego:

kombinacja norweska (skoki HS 109 godz. 10.00, bieg na 10 km 15.15),

sztafeta kobiet 4x5 km (13.00),

skoki mężczyzn (seria próbna 15.30, kwalifikacje 16.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje