Reklama

Reklama

MŚ w snowboardzie - złoty medal dla 41-letniej Austriaczki Riegler

Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team Zakopane) zajęła 26. miejsce w slalomie gigancie równoległym 11. snowboardowych mistrzostw świata w austriackim Kreischbergu. Złoty medal zdobyła najstarsza uczestniczka, 41-letnia zawodniczka gospodarzy Claudia Riegler.

W gronie mężczyzn zwyciężył 25-letni Rosjanin Andriej Sobolew, który w czwartek był drugi w slalomie. Na 36. pozycji uplasował się Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane).

- Lokaty naszych reprezentantów są na miarę nie tyle ich możliwości, ile okresu przygotowań. Z pustego i Salomon nie naleje. Z uwagi na przejście w lipcu snowboardu do związku narciarskiego, nie można było w sierpniu, jak to zwykle bywało, rozpocząć treningów, a dopiero w listopadzie - powiedział szkoleniowiec kadry Piotr Skowroński.

Jak zaznaczył jego podopieczni przed mistrzostwami świata byli na zaledwie dwóch dziesięciodniowych zgrupowaniach na śniegu, a powinni być na przynajmniej 8-10.

Reklama

- Choćby nie wiem z jakim natężeniem się ćwiczyło, zaległości się nie nadrobi. Na domiar złego w Polsce nie było w grudniu warunków, a teraz, kiedy jako takie są, to też nie możemy korzystać ze stoków, bo są ferie. Dziś wykonałem sześć telefonów, szukając miejsca, by można było potrenować przed zawodami Pucharu Świata. W jednym ośrodku zaproponowano nam siódmą rano... - dodał Skowroński.

Szkoleniowiec zwrócił uwagę na sukces Riegler, która w lipcu skończy 42 lata. - Nie przypominam sobie, aby w historii snowboardowych mistrzostw świata złoty medal zdobyła czterdziestoletnia zawodniczka. To jeszcze jeden dowód na to, że nawet w tak młodzieńczym sporcie, jaką jest jazda na desce, nie zawsze wiek ma znaczenie. Gdybyśmy mieli takie warunki, jak na przykład Austriacy, z pewnością nasi zawodnicy zajmowaliby wyższe lokaty - zaznaczył.

Zawody potrwają do 25 stycznia. W Kreischbergu o medale walczą również uczestnicy mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym. W ostatniej konkurencji imprezy - skicrossie - w biało-czerwonych barwach wystąpi w niedzielę tylko Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice).

Medaliści 11. MŚ w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym:

    mężczyźni

 1. Andriej Sobolew (Rosja)

 2. Zan Kosir (Słowenia)

 3. Benjamin Karl (Austria)

...

36. Tomasz Kowalczyk (Polska)

    kobiety

 1. Claudia Riegler (Austria)

 2. Alena Zawarzina (Rosja)

 3. Tomoka Takeuchi (Japonia)

...

26. Aleksandra Król (Polska)

33. Weronika Biela (Polska)

35. Karolina Sztokfisz (Polska)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy