MŚ w snowboardzie. Kwiatkowski i Król wyeliminowani w 1/8 finału giganta

Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król przegrali swoje wyścigi 1/8 finału mistrzostw świata w Park City w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Złote medale wywalczyli Rosjanin Dmitrij Łoginow i Niemka Selina Joerg.

Król miała 13. czas kwalifikacji, a w pierwszym "pucharowym" pojedynku uległa o 0,68 s Szwajcarce Ladinie Jenny, późniejszej brązowej medalistce. Weronika Biela została zdyskwalifikowana w eliminacjach.

Tej fazy nie przebrnął też Michał Nowaczyk, który zajął ostatecznie 24. miejsce. Kwiatkowski miał w kwalifikacjach piąty rezultat, ale w 1/8 finału nie dał rady reprezentantowi Rosji Vicowi Wildowi - Polak był wolniejszy o 0,51 s.

W finałach wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu Joerg wygrała z Rosjanką Natalią Soboliewą, a Łoginow pokonał Słoweńca Tim Mastnak. Soboliewa i Mastnak nie ukończyli swoich przejazdów.